Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,15 czerwca
Imienieny:
Jolanta, Wiola, Wit
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Zespół dworsko-folwarczy
obrazek
Pierwsze wzmianki o wsi Wyskoć pochodzą z 1366 r. Wówczas utworzony został majątek ziemski, którego centrum stanowił zespół dworski i folwarczny umiejscowiony w centrum wsi.

Obecnie istniejący kompleks dworski i folwarczny powstał w XIX w. Dwór w Wyskoci zbudowano w pierwszej połowie XIX w. Jest to parterowy, dziewięcioosiowy, murowany budynek nakryty dwuspadowym, dachówkowym dachem. Główne wejście poprzedzone jest niewielkim tarasem, na które prowadzą schody. Dwór otacza park o powierzchni 0,5 ha z pomnikowymi drzewami oraz niewielkim stawem. Na wschód od dworu usytuowane są budynki folwarczne. Są nimi magazyn, spichlerz oraz obora. Na teren folwarku prowadzą oddzielne wjazdy od stron zachodniej i północnej.

Dziś kompleks jest zaniedbany, zwłaszcza opuszczony dwór, ale pozostaje mieć nadzieję, że czas przywróci im należny blask.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ