Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,15 czerwca
Imienieny:
Jolanta, Wiola, Wit
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Plan rozwoju
obrazek
Pod koniec stycznia 2015 roku p. Maria Krawczyk objęła funkcję sołtysa, a jej celem stała się integracja mieszkańców i ich rozwój kulturalny. Wioska posiada salę wiejską, która wymagała znacznego nakładu funduszu sołeckiego za 2015 rok. Wymieniono drzwi wejściowe, zakupiono piec gazowy, chłodziarkę oraz zainwestowano w rozbudowę placu zabaw dla dzieci. Mniejsza część funduszu została przeznaczona na upiększenie naszego sołectwa poprzez zasianie trawy, posadzenie kwiatów oraz dbanie o ich stan. Mieszkańcy widząc aktywną pracę pani sołtys i rady sołeckiej postanowili dołożyć się do polepszenia życia wioski, wpłacając darowizny, za co zakupiono farby i odmalowano salę. Z inicjatywy p. Marii powstał punkt biblioteczny, który cieszy się dużym zainteresowaniem.
W ramach integracji wioski zorganizowano Dzień Kobiet, Malowanie Pisanek, Dzień Dziecka, Dożynki oraz Święto Pyry.

W 2016 roku fundusz sołecki został przeznaczony na zakup nowych stołów do świetlicy oraz remont zaplecza przy kuchni. Aby utrzymać tereny zielone zakupiono kasę spalinową oraz środki ochrony roślin. Na terenie boiska i placu zabaw postawiono nowe ławki i udekorowano mur bajkowym graffiti. Jak w roku poprzednim nie zapomniano o mieszkańcach ich integracji poprzez spotkania i festyny.

Do użytkowej części sali dobudowana jest wymurowana i niewykończona dobudówka, która w 2017 roku zostanie wykończona i docieplona. Tak więc znaczna część funduszu tego roku zostanie przeznaczona na projekt budowy. Resztę funduszu sołeckiego planujemy przeznaczyć na zabawy integracyjne i utrzymanie terenów zielonych.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ