Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,15 czerwca
Imienieny:
Jolanta, Wiola, Wit
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
O sołectwie
obrazek
Sołectwo Wyskoć składa się z trzech wiosek : Wyskoć, Wyskoć Mała i Ignacewo. Położone jest w województwie Wielkopolskim, powiecie kościańskim, gminie Kościan. Owo sołectwo leży w przepięknym krajobrazie. Znajdujemy się na terenie Parku Krajobrazowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego. Otaczają nas bujne łąki, lasy i pola. Na naszym terenie znajduje się rezerwat "Rów Wyskoć', który jest ostoją ptactwa wodnego. W słoneczne dni możemy tam spotkać żurawie, bąki, rycyki, wodniczki czy remizy. Znaleźliśmy się również w zasięgu ścieżki ekologicznej
"W cieniu robinii". Przez nasze sołectwo przebiegają różne szlaki turystyczne, zarówno piesze jak i rowerowe. A więc nasze sołectwo może poszczycić się wieloma walorami przyrodniczymi i kulturowymi. Mieszkańcy naszych wiosek należą do parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Wyskoci. Nasze sołectwo posiada własną świetlicę wiejską, plac zabaw dla dzieci, boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Na sali wiejskiej możemy zagrać w piłkarzyki i tenisa stołowego. Tutaj nie można się nudzić. Dbamy również o nasze otoczenie sadząc nowe kwiatki i drzewa. W środkowej części wsi Wyskoć znajduje się stawek, w którym często spotkać możemy kaczki krzyżówki. Obok sali wiejskiej znajduje się strażnica OSP Wyskoć. Mieszkańcy sołectwa nadal pracują w gospodarstwach rolnych, a Wyskoć Mała słynie z sadownictwa. Od niedawna staramy się inwestować w nasze sołectwo, aby stało się jeszcze piękniejsze. Organizujemy także wiele zabaw i imprez, aby nasze społeczeństwo było bardziej zgodne a sołectwo Wyskoć rozpoznawalne w całym powiecie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a atrakcji zawsze jest mnóstwo. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sołectwa, wzięcia udziału w organizowanych przez nas imprezach i podziwiania naszego krajobrazu.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ